4 модели на чевли што сите ќе ги купуваме во 2019

Колку полудо-толку подобро!

Некои од овие модели од пред некое време срамежливо ги покажале коцкестите врвови и детали во вид на циркони, но дури сега влегуваат на големата врата

Кога се работи за обувките што ќе бидат во тренд во 2019 година, зборовите што најдобро ги опишуваат се: колку полудо-толку подобро.

На речиси секоја ревија за сезоната пролет/лето 2019 имавме можност да видиме многу храбри модели и максималистички израз на дизајнерите, како што се деталите во вид на пердуви, кристали и драматични силуети.

Повеќето од овие модели изгледаат како совршени чевли за празничната сезона, иако всушност се работи за обувки и сандали наменети за пролетната и летната сезона.

Тоа значи дека не мора да го чекате почетокот на сезоната што дизајнерите ја намениле за овие модели, туку можете да го одберете вашиот омилен пар пред сите останати и да бидете во тренд цела година!

Водечки тренд во 2019 година, кога е во прашање летната сезона, секако се сандалите со коцкест преден дел.

Станува збор за модел што во текот на летната сезона во 2018 година, некои трендсетерки веќе го прошетале.

Посебно место на оваа листа заземаат балетанките и нивното големо враќање.

Погледнете подетално за какви модели на обувки станува збор…

1. Коцкести врв

View this post on Instagram

TANYA Black Suede ⚡️⚡️⚡️

A post shared by by FAR (@byfar_official) on

2. Циркони

3. Балетанки

4. Пердуви

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време