Ваква ја немавме видено: Модна утка на неприкосновената кралица на стилот Меланија Трамп (ФОТО)

Што мислите за ова нејзино издание?

Се’ уште актуелната прва дама на САД Меланија Трамп продолжува да привлекува внимание каде и да се појави. Посебно внимание привлекуваат нејзините модни комбинации.

Меланија често носи капут-фустан или капути со А-крој, кои под градите благо се шират, но јавноста е изненадена со нејзиниото најново издание видено додека излегувала од хеликоптер заедно со сопругот Доналд Трамп на тревникот пред Белата куќата.

Таа овој пат се одлучила за предимензиониран и долг капут, кој во ниеден дел не ја следи линијата на нејзиното тело.

Нејзината фигура е дополнително визуелно ја скратуваат рамните кожени чизми.

Иако оваа комбинација се смета за шик, особено надополнета со кожени црни ракавици каков што е примерот со госпоѓата Трамп, се стекнува впечаток дека не ѝ прилега на градбата на убавата Словенка, па затоа овој моден избор ѝ е прогласен за целосна утка од страна на критичарите.

Фото: KEN CEDENO – POOL VIA CNP / MEGA

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време