Вака се облекуваат несигурните жени!

Стилот на облекување многу кажува

Фото: Getty Images

Како да дознаете дали една жена е несигурна во себе врз основа на тоа како се облекува?

Ниту една жена не сака искрено да ја признае својата несигурност. Но сите жени, без исклучок, се нашле во такви ситуации во животот кога се чувствувале несигурно.

Или  биле незадоволни од шминката или им пречела облеката што ја носеле… Постојат многу причини. Токму тоа што го носите може да ве издаде дека се сомневате во себе.

Како изгледа плакарот на несигурните жени?

1. Боја на облека

Несигурните жени сакаат да се скријат. Не сакаат да се истакнуваат на кој било начин во толпата. Па затоа, носат темни и сиви бои, додека во нивниот плакар не може да се најдат светли и блескави нијанси.

View this post on Instagram

Be happy 🙂

A post shared by @ 05.29_cm on

2. Преширока облека

Несигурните жени го потценуваат изгледот на своето тело. Неразумно се сметаат себеси за дебели, па затоа одбираат облека во вреќест стил.

3. Мајчински стил

Несигурните жени со години ќе го бараат својот стил додека не потклекнат на крајот и не почнат да се облекуваат како своите мајки. Тоа не е лошо, бидејќи модата се враќа, но со текот на времето мора да го надополните вашиот плакар и со некои помодерни парчиња облека.

View this post on Instagram

Walking through the darkest aspects of our feminine energy. This, the road to our deepest transformation in life. 🔥 . Not only are we reviewing our identity, we are understanding the scorn of the past, the degrees of separation of power plays and the emergence of our love. We are seeing how the inner strength of us comes from where we have given in life and received pain as an aftermath. 🙏🏽Learning that it was a lesson of the pureness of giving and learning how to assert boundaries as well as accept love in from all areas of life.🙏🏽 . Scorpio seasons ask us to review the depth of our passions and heart. A complete death of our creative and sexual Self (the same energy). Womanhood is directly linked to our wombs/Yoni energy centres. Our Yoni energetic centre has two streams and we are about to walk completely into our dark stream. We are about to fully embrace our passionate Self. Learn how the expression of our passions are sacred and how this can influence the world around us. We are understanding exactly what a rebirth means to us and how we have withstood rebirths in our life. Understanding the themes of rebirth during the Mercury retrograde will aid the process. Scorpion energy is a deep emotional intensity. It is here so that we will be able to work through the emotions that came with our newly found rebirth. . Acceptance of change will be acceptance of our dark feminine aspects of Self. 🔥 . Emotional release 🌊 is a gateway towards heightening intuition through mental expansion. . New vulnerability of Self allows brain elasticity. Embrace your deep vulnerable Self with the newly found realisations of the past.🌑 . Take care of Her during the next few weeks, and the next couple of days especially with rest. Alignment is very strong right now, expect wonderful new alliances, love and deep conversations to enter your experiences. Facing the dark aspects of your unspoken needs is understanding them and how they relate to the core part of you.🙏🏽 . It’s our time to develop a greater love of our depth. We are weaving a stronger foundation of Self. . 🦉 . 📸 @dharmastreet 💜

A post shared by Shaman Poonam (@shamanpoonam) on

4. Умереноста не постои во нивниот избор на гардероба

Или се облекува премногу впечатливо или се облекува премногу едноставно, не постои средина! Или премногу се шминка или целосно ја отфрла шминката. Во двата случаја се работи за несигурна жена.

Сомнежот се јавува кога не верувате доволно во себе. Време е да поработите на вашата самодоверба.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време