Светот се шокира од овој моден детаљ во косата на Кејт Мидлтон (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ го украде шоуто на крштевката на малиот Арчи

Пред два месеца, војвотката од Сасекс Меган Маркл и принцот Хари на свет го донесоа своето прво дете, синот Арчи, кој го крстија вчера на приватна церемонија во дворецот Виндзор.

На кршевката присуствуваа само најблиските членови на кралското семејство. На официјалниот профил на Инстаграм, војводата и војвотката од Сасекс објавија две фотографии од тајната крштевка. Меган блескаше во рачно изработен бел фустан на „Диор“, но нејзината јатрва Кејт предизвика многу поголемо внимание.

 

 

View this post on Instagram

 

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Имено, војвотката од Кембриџ се појави во фустан во розова боја, искомбиниран со црвени салонки од превртена кожа… Меѓутоа, еден детаљ на главата на Кејт предизвика посебно внимание.

Станува збор за мешавина од венче и фасцинатор кој имитира плетенка во косата, но, за жал, не остави добар впечаток во оваа модна приказна.

Текст: Б.С.

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време