Смело модно издание со кое Бела Хадид на сите им го одзеде здивот (ФОТО)

Смелост или лудост?

Бела Хадид на Канскиот филмски фестивал блесна во смела модна комбинација за која се’ уште се зборува. Супермоделката се појави во фустан на Скјапарели, со сосема откриено деколте. Нејзините голи гради ги прикриваше ѓердан, и тоа не каков било…

Имено, гломазниот ѓердан од позлатен месинг потсетуваше на разгранета крошна на дрво, а директна инспирација се всушност бронхиите.

Креацијата е модел од најновата колекција Matador Couture, на познатата француска модна куќа „Скјапарели“.

Фото: Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време