Сите зборуваат за смелото издание на војвотката: Кејт го ископирала стајлингот на Меган Маркл!

На мета на критики!

Сите ги маѓепсало ова гламурозно издание, но станало и тема на дебати!

Војводата и војвотката од Кембриџ вчера вечерта биле главни гости на престижната изведба на Royal Variety во лондонскиот театар Паладиум.

Кејт Мидлтон се појавила во необично гламурозно издание, а многумина забележале дека фустанот неодоливо потсетува на оној што Меган Маркл го носела една година претходно.

View this post on Instagram

Tonight, the Duke and Duchess of Cambridge attended the annual Royal Variety Performance at The London Palladium. The Royal Variety Performance has been on the Royal Family’s event calendar since 1912 and takes place every year, either in London or in a theatre around the United Kingdom. . So, did you like Catherine's look? 👍🏻 or 👎🏻 . 🎭🎤🎭🎤 . Hoje à noite, o duque e a duquesa de Cambridge participaram do Royal Variety Performance anual no The London Palladium. O Royal Variety Performance está no calendário de eventos da Família Real desde 1912 e acontece todos os anos, em Londres ou em um teatro no Reino Unido. . E aí, gostaram do look da Catherine? 👍🏻 ou 👎🏻 . #kensingtonpalace #royalfamilies #royalty #instaroyals #royalcrownupdates #royalfamily #royalcrownupdates #familiareal #britishroyalfamily #britishroyals #mountbattenwindsor #theroyalfamily #royalcrown #buckinghampalace #britishmonarchy #britishroyalty #houseofwindsor #TheBritishMonarchy #britishroyalfamily #katemiddleton #katemiddletonstyle #princewilliam #princewilliamdukeofcambridge #hrhprincewilliamofwales #dukeofcambridge #duchessofcambridge #hrhduchessofcambridge #CatherineElizabeth #DuchessOfCambridge #CatherineElizabethMiddleton #CatherineMiddleton #katemiddleton

A post shared by 👑 Royal Crown Updates 👑 (@royalcrownupdates) on

Во фустанот од тантела со отворен грб изгледала женствено и софистицирано.

Минатата година, во име на кралското семејство, на овој настан присуствувале Меган и Хари, а многумина ја забележале сличноста помеѓу овие два фустана.

Со оглед на тоа што Кејт речиси секогаш носи кратки фустани, овој избор ја подгреал приказната дека добила инспирација од стајлингот на Меган Маркл.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време