Северина и Карлеуша во идентични фустани (ФОТО)

На која подобро и' прилега?

Хрватската пејачка фустанот го носеше на Малдиви, а Јелена Карлеуша го облече пред три дена за време на излегувањето со пријателите.

Јелена Карлеуша е добро позната по својот истенчен моден вкус. Едни ја фалат, други можеби не, но сигурно е дека никој не останува рамнодушен на нејзините модни комбинации. Факт е дека пејачката настојува секогаш да биде иновативна и различна во модна смисла.

 

 

View this post on Instagram

 

💕

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


Поп-пејачката неколку пати досега истакна дека и светските ѕвезди,на пример, Ким Кардашијан, ја следат нејзината работа, но неодамна изненади појавувајќи се во идентичен фустан на оној што нејзината колешка од Хрватска, Северина Којиќ го носеше на пречекот на Новата година на Малдиви.

 

 

View this post on Instagram

 

Goodbye 2018 🎉🎉 #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on


Значи, Карлеуша го облече фустанот со задоцнување од месец и пол, а ја носи на фотографиите настанати во саботата на прославата на роденденската забава на нејзината блиска пријателка.

Што мислите, на која подобро и’ прилега?

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време