На лондонската премиера на филмот „Оушн 8“, во кој главните улоги ги играат Сандра Булок, Ријана, Ен Хатвеј, Кејт Бланшет и други познати актерки, „лошата девојка“ Рири ја шокира јавноста со изборот на тоалетата.

Многумина коментираат дела моделот личи на кеса за ѓубре.

Во еден момент Ријана доживеа непријатност кога од длабокото деколте и’ ѕирна брадавицата.