Ријана го вратила трендот на модниот трон: Ваквите чизми повторно се апсолутен хит!

Повторно се во мода!

Што и да облече Ријана, тоа веднаш станува водечки тренд

Не треба да се сомневаме во нејзиниот вкус. Ако она тврди дека некое парче е во тренд, тогаш тоа е така.

Чизмите што ги врати на модниот трон минатата година беа вистински хит, а судејќи според реакциите на Инстаграм, и оваа есен ќе ги гледаме често.

Имено, се работи за чизми што се малку над глуждот, на врзување и со високи потпетици. Овој модел може да се носи во безброј комбинации. Одлично одат со панталони, хеланки, но и со фустани.

Нивната длабочина одлично стои на сечија фигура, па не е ни чудно што дамите со воодушевување ги прифатиле.

Ријана на својот инстаграм-профил објавила две модни комбинации во кои акцентот е токму на овој модел чизми.

Во првиот стајлинг, чизмите ги искомбинирала со сиви ѕвончиња и тегет сако. Неочекуван избор, но многу ефектен, е качкетот со кој ја зачинила целата модна приказна.

Другиот стајлинг е за посмелите, оние кои сакаат да експериментираат со стилови.

Таа успеала овие, на прв поглед, неспојливи парчиња совршено да ги вклопи во една интересна модна целина. Бермудите, дуксерот и сакото со чизмите на врзување биле нејзиниот втор избор.

View this post on Instagram

NYC @fenty #corsetboot in white rubber-leather fusion

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време