Познатата дизајнерка во нов, есенски фустан, кој веднаш ќе посакате да го купите (ФОТО)

Шопинг-препорака

Модната креаторка Викторија Бекам важи за една од најстилизираните жени. Нејзиниот стил зрачи со класична елеганција, софистицираност и едноставност.

Фустанот на сопругата на славниот фудбалер Дејвид Бекам ќе биде задолжително парче во вашиот гардеробер во текот на претстојната сезона, а нејзината популарност преминува во моден класик.

Станува збор за лелеав, макси-фустан со цветен принт. Бохо-стилот веќе некое време е мошне популарен во модниот свет, а посебно се издвојуваат романтичните, лелеави фустани и цветните дезени. Токму таков е фустанот на Викторија Бекам, кој е соодветно парче и за крајот на летната сезона, но во почеток на есента ќе го доживее својот златен миг.

 

 

View this post on Instagram

 

Ready for Monday in one of my favourite dresses from the #VBPAW20 collection, the micro floral maxi dress x vb

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Совршено се комбинира со каубојки, со широки сакоа и необични модни додатоци за коса, а претставува вистински ретро-шик!

 

 

View this post on Instagram

 

Micro florals and delicate silk georgette offer a modern take on 70s Bohemia. Subtle pleats add dynamic movement and volume #VBPAW20

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време