По Ким Кардашијан, и Кајли Џенер го ископира стајлингот на Наоми Кембел (ФОТО)

На светските инфлуенсерки како да им недостигаат имагинација и оригиналност

Фото: KylieCosmetics.com

Американската ѕвезда на реалното шоу „Во чекор со Кардашијан“, Ким Кардашијан, неодамна беше буквално „распната“ од страна на светските медиуми поради копирањето на стајлинзите на популарната манекенка Наоми Кембел, но изгледа дека и најмладата сестра од популарниот клан, билионерката Кајли Џенер, тргнала по стапките на својата постара сестра.

 

Еве за која фотографија конкретно станува збор…

 

Фото: Инстаграм Diet Prada, KylieCosmetics.com

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време