Ова не ѝ требало: Наоми Кембел се посрамила за сите пари на црвениот тепих!

Моден дебакл

Овој пат не успеала да фасцинира со својата појава

Некој што со децении се занимава со моделство и кој соработува со модни креатори би требало да прави многу подобри избори.

Најновиот стајлинг на Наоми Кембел на забавата пред доделувањето на наградите „греми“ предизвикал лавина негативни коментари. Фустанот со необични детали и резови оставил негативен впечаток и ја сместил во листата на најлошо облечени дами.

Личи на голема кеса. Тој изрез на градите воопшто не е модерен“, гласел еден од коментарите на социјалните мрежи.

На модните експерти не им се допаднал ни детаљот од тул на дното од фустанот, кој изгледа како случајно да се нашол на тоа место.

Модата постои за да се забавуваме, но не по секоја цена. Не е поентата ни да изгледате смешно“, следувал уште еден коментар.

Сепак, мора да признаеме дека белата боја одлично ѝ стои. Меѓутоа, иако има совршена линија, оваа комбинација не му ласка на нејзиното тело.

Модните критичари имале јасна порака за неа:

Наоми, следен пат потроши повеќе време во изборот на стајлинг.“

Дали и вие мислите дека оваа комбинација е толку лоша?

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време