Одредете го модниот стил со помош на овој ТЕСТ

Ве инспирираме

Секој од нас би требало да има и негува свој единствен и препознатлив стил на облекување. Но секогаш не е така…

Тестот кој следува ќе ви помогне да го одредите вашиот стил, се разбира, доколку одговорите објективно.

Отворете нов текстуален документ на вашиот компјутер или земете лист и пенкало и запишувајте настрана.

1. Најдобро се чувствувате облечени во:

а) долг провиден фустан

б) кошула и плетени џемпери

в) облека која е во тренд

г) фармерки и обична маица

д) тренерка

2. За викенд најмногу би сакале:

а) да одите со партнерот на романтичен викенд

б) да играте тенис во клубот

в) да пиете кафе во некоја кафетерија

г) да направите вечера за пријателите

д) да отпатувате некаде со целото семејство

3. Кој моден додаток најчесто го носите:

а) шнола за коса

б) бисерен ѓердан

в) модерна чанта

г) големи очила за сонце

д) класична чанта

4. Која боја е најзастапена во вашата гардероба:

а) бела

б) сина и интензивни бои

в) црна

г) неутрални и неупадливи бои

д) повеќе бои, но повеќето се неутрални

5. Кои чевли би ги носеле секој ден:

а) балетанки

б) мокасини

в) со високи потпетици

г) со рамни потпетици

д) патики

За резултатите кликнете на следната страница.

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе