Од погледот на фустанот на Хајди Клум ќе се засрамат дури и најслободоумните (ФОТО)

Ги открива нејзините вретенести нозе, но впечатокот е сепак вулгарен. Или не е? Проценете сами!

Познатиот супермодел Хајди Клум се појави на доделувањето на познатите музички награди iHeartRadio во Лос Анџелес, а оваа Германка избра фустан кој никого не остави рамнодушен!

Хајди навистина старее како убаво вино – иако во јуни ќе го прослави својот 50-ти роденден, таа сепак може да се пофали со совршена фигура. Токму нејзиното вито, затегнато тело и долгите нозе ѝ даваат слобода и храброст да носи исклучително провокативни креации кои малку кријат.

Токму таква избра и за овој настан – светкав, долг фустан во впечатлива кобалтно-сина боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Оваа тоалета од една страна има многу висок шлиц, кој целосно ги откри затегнатите, мускулести нозе на познатата русокоса, но исто така е и многу ризичен – еден погрешен чекор може да открие повеќе отколку што сакала да покаже Хајди!

Фото: Инстаграм

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе