Невидена модна утка: Кејти Холмс ги запрепастила модните критичари!

Моден дебакл

Овој пат не успеала да ги воодушеви модните експерти

„Не знаеме што имала на ум, но оваа модна комбинација е чиста утка“, едногласни се модните критичари.

Кејти Холмс прошетала по улиците на Њујорк во друштво на ќерката Сири, во стајлинг кој предизвикал многу негативни коментари. Таа одбрала фустан во комбинација на кафеава и сина боја, а стајлингот го надополнила со сандали и со платнена чанта, која не изгледа воопшто претставително.

 

Ниту боите а ни самиот крој на фустанот, не му ласкаат на нејзиниот тен, ниту на градите. Наместо да ги нагласи најубавите делови од своето тело со облеката, таа го направила потполно спротивното. Овој модел ѝ додал барем 10 години.

Можеле да се чујат коментари од типот:

„Како да го позајмила фустанот од баба ѝ. Ова изгледа многу лошо.“

Смело издание на првата дама: Не престанува да се зборува за овој фустан на Меланија Трамп!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време