Не можеме да се соземеме од невкусот: Ким Кардашијан и Хејли Болдвин го потврдиле најчудниот тренд за 2019 година!

Бизарно!

Оваа година, за жал, сè е дозволено во модниот свет

Папараците го следат секој чекор на Хејли, а пред крајот на минатата година, била начекана на улиците од Лос Анџелес во многу интересна модна комбинација.

Ако некогаш сте мислеле дека елегантно сако и тренерки никако не одат заедно, сопругата на Џастин Бибер го споила неспојливото и во нејзина режија не изгледа толку лошо.

Но откако манекенката прошетала во бело сако, сива тренерка и бели спортски патики, старлетата Ким Кардашијан веднаш одлучила да го стори истото, само на потполно поинаков начин.

Ким го пробала овој стајлинг на презентацијата на својот нов парфем и засега собрала само негативни критики, бидејќи одбрала лоша боја и крој на облека.

Којзнае, можеби во ова издание наскоро ќе ја видиме и нејзината помлада сестра Кајли Џенер која обожава да експериментира со модата и да диктира нови трендови, а на сите веќе им е јасно дека Ким е нејзиниот најголем моден идол.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време