На крштевката на принцот Арчи: Зошто сите зборуваат за Кејт Мидлтон?

Јавноста е изненадена

ФОТО: Printscreen Instagram

Иако комбинацијата е многу модернa, Кејт не добила многу комплименти

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон е позната по тоа што одбегнува храбри модни комбинации  што откриваат малку повеќе и речиси никогаш не се појавува во краток фустан.

Токму затоа јавноста се зачудила кога сопругата на принц Вилијам на крштевката на синот на Меган Маркл и принц Хари се појавила во свиленкав летен розов фустан што достигнува до бутовите, во комбинација со голема панделка и црвени кожени салонки.

View this post on Instagram

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Иако во оваа комбинација, што моментално е многу барана, жените изгледаат убаво, во британските медиуми и на социјалните мрежи се рашириле мислења дека Кејт не заблескала толку многу во ова издание како во вообичаените „скромни“ изданија.

Од друга страна, Меган на официјалната фотографија по крштевката блескала со широка насмевка во бел, рачно изработен фустан.

View this post on Instagram

#SussexFamily 💕

A post shared by Loving Haute Couture (@lovinghautecouture) on

Најголеми полемики меѓу модните критичари на социјалните мрежи предизвикал украсот за кој, кој е необичен спој на венче и шеширче што ја фиксира косата.

Ова шеширче однапред личи на познатото венче што имитира плетенка во косата, а дури од задната страна се гледа неговата вистинска форма и се чини дека не оставило добар впечаток во ова модно издание.

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време