Модни обувки за кои не сте ни помислиле дека можат да бидат ХИТ: Чинат 950 долари и ги носат светските инфлуенсери

Светска мода

Модниот свет е опседнат со новите балетанки, и тоа со сатенските, иако есента веќе почна.

Како што ниту еден тренд не доаѓа преку ноќ, така и сатенските балетанки им го отворија патот на сандалите кога не им е времето, па кога на модните дами малку им пристуде, добивме комбинации на чорапи и сандали.

земајќи предвид дека ниските чевли треба да бидат привлечни и удобни, почнаа да стануваат и сè погламурозни, каков што е примерот со грациозните балетанки со потпис Miu Miu, кои се нов тренд кој е општо прифатен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

Реално, се вклопуваат сите актуелни трендови, а единствено што треба е храброст да се носат.

Оригиналните балетанки чинат 950 долари, се произведуваат во бела, црна, камел и црвена боја. Како модната индустрија ја црпи инспирацијата од улицата, така и од познатите дизајнери се очекува наскоро да ги видиме во излозите на продавниците, но по пристапни цени.

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време