Меган Маркл во капут стар 60 години: Жена која се плаши да изгради свој стил!

Уште една копија!

Getty Images

Се верува дека ова е последното појавување на Меган пред нејзиното породување

Принц Хари наскоро ќе стане татко, а неговата братучетка Зара Тиндал му покажала колку верува во неговите родителски способности така што му ја доверила улогата на кум на нејзината деветмесечна ќерка Лена.

Принцот и неговата сопруга Меган Маркл дошле заедно на крштевката во црквата Свети Николас во Глостершир. Меган, чиј термин за породување е во април, облекла широк капут за да го покрие големиот труднички стомак.

Капутот го искомбинирала со црна беретка, но и правоаголна чантичка која веќе ја носела неколку пати, а ја дизајнирала нејзината добра пријателка Викторија Бекам.

Темно бордо капутот со два реда копчиња многумина ги потсетил на оној што го носела Џеки Кенеди за време на претседателската кампања на нејзиниот сопруг кога и самата била бремена.

Ова не е првпат да ја споредат Меган Маркл со познатата прва дама, бидејќи пред два дена модните експерти ја поврзувале нејзината комбинација од последното појавување со комбинацијата што ја носела Џеки Кенеди за време на нејзината посета на Париз во 1961 година.

Фактот што капутот е идентичен на оној што го носела Џеки не би изненадил никого, ако станува збор за модел на капут на Диор од 50-тите години на минатиот век, а набавен е од омилената луксузна продавница за стара гардероба на Амал Клуни „William Vintage“.

Ова не е првпат Меган да ископира проверен стајлинг од глава до пети, а најчестиот нејзин избор се принцезата Дијана, но и Кејт Мидлтон.

View this post on Instagram

The Duchess of Sussex wore a Dior 1950s Evening Silk Brown Coat (thanks to UFO No More) for a christening with Prince Harry in Gloucestershire. Similarly, the Duchess of Cambridge wore a double breasted brownish plum colored Dolce and Gabbana coat in February 2018 in Norway–a few months before the birth of Prince Louis. Could Harry and Meghan’s first child share the same April 23rd birthday as the newest Cambridge? Time will tell! #brown #coats #buttons #duchessofcambridge #duchessofsussex #maternity #styles #fashionable #fashionblogger #girls #ladies #look #lookbook #styleinspo #designer #dolcegabbana #dior #norway #babies #princelouis #meghanmarkle #katemiddleton #royals #fashionaddict

A post shared by Dress Like a Duchess (@dresslikeaduchess) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време