Куси панталони + сако – нова омилена street style униформа

Костумот веќе некое време е фаворит во формалното облекување па дури и кај жените со оглед на тоа дека одамна излезе од рамките на помалку монотонен и сериозен изглед. Со паметен избор на на материјалите и модните додатоци му ја донесоа титула на чик кандидат за креирање на модерниот изглед за свечени пригоди. Една од неговите модни трансформации се и интересниот дует на кусите панталони  и сако. Тие се идеален избор за топлите пролетни денови.  Дури и моделите со едноставните линии носат силна порака и осигуруваат дотеран и самоуверен изглед. Зависно од стилот може да изберете софистицирани пруги, профинети модели со точки или пастелни нијанси….Во продолжение ви издвоивме неколку идеи за нивно стилизирање за деловни и лежерни пригоди.

 

PreviousNext

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време