Која сестра подобро ги искомбинирала каубојките: Кендал Џенер или Кортни Кардашијан? (ФОТО)

Моден двобој

Кортни Кардашијан и нејзината полусестра Кендал Џенер објавија на Инстаграм фотографии на кои позираав во популарните чизми „каубојки“, кои повторно се вратија на модната сцена.

Кендал ги искомбинира во романтичен фустан со цветен принт, во канти-стил, додека, пак, Кортни направи поголем моден исчекор – ги искомбинира со црни бикини, кошула со принт и капче.

Цената на најновите каубојски чизми во САД се движат околу 200 долари, а оние со златна боја чинат и до 800 долари.

Фото: Printscreen Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време