Ким и Канје продаваат папучи: Ем се скапи, ем цел Твитер им се потсмева (ФОТО)

Да се вртат парите

Додека сите се исмејуваат со него, раперот ги полни џебовите

Контроверзниот рапер и претседателски кандидат на изборите во САД, Канје Вест досега има создадено неколку успешни модни производи, а оствари и соработка со познати модни компании, како што се ГАП и Адидас во текот на поелсниве години.

Музичарот пред само 5 години должеше 53 милиони долари, но успеа да направи пресврт, па според најновите информации на „Форбс“, денес „тежи“ околу 1,3 милијарди долари.

А кога лани ги претстави своите „визионерски“ патики за трчање поцена од 400 долари, на социјалните мрежи почнаа да го исмејуваат.


Тоа продолжи и кога со сопругата Ким Кардашијан ги претстави новите папучи (крогс), Yeezy 450, па на многумина на Твитер им падна на памет истата финта.

Инаку, папучите ќе чинат 65 долари.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HotNewHipHop® (@hotnewhiphop)

Фото: Instagram, Twitter, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време