Кејт Мидлтон ѝ оддаде почит на принцезата Дајана (ФОТО)

Го „позајми“ стајлингот на покојната свекрва

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, уште еднаш го „позајми“ стајлингот од својата покојна „свекрва“, принцезата Дајана, носејќи ја истата шапка што ја носеше Леди Ди за време на својата посета на Пакистан во 1996 година.

 

Убавата Кејт исто така се појави во традиционалниот светлосин фустан, кој повторно пред неа го носеше принцезата Дајана на споменатото патување.

 

Фото: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време