Како ли излегла од дома вака?! Еве како не смее да изгледа ниту една жена во зрели години!

Што ѝ станало?

Дали ова е најголемата утка неделава?

Кога жената ќе влезе во позрели години, мора да почитува одредени правила што се однесува до облекувањето, барем според модните експерти. Актерката Тори Спелинг ги прекршила сите до едно и се нашла на листата на најлошо облечени жени.

Имено, таа уживала во забавен парк со семејството, а за таа пригода облекла искинати фармерки и кратка бела, спортска маичка. Сето тоа било доволно да предизвика лавина негативни коментари и да добие најлоша оценка за стилот.

„Жена на нејзини години не би смеела да излезе од дома облечена вака. Изгледа многу лошо“, „Овој стајлинг им прилега на девојки од 20 години“, можело да се прочита меѓу другото.

Од друга страна, имало и такви што застанале во одбрана на актерката, велејќи дека изгледа феноменално и дека може да облече што сака.

Што мислите вие? Дали постојат парчиња што се забранети за жените во 40-те и 50-те години или модата, сепак, не познава правила?

Тори Спелинг за пластичните операции: „Ни родените деца не ме препознаваат!“
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X