Кајли Џенер открила нов необичен моден тренд: Ви се допаѓа?

Почнува новата сензација

ФОТО: Profimedia

Веќе неколку години наназад, сестрите Кардашијан-Џенер успешно ги диктираат модните трендови по кои жените од целиот свет целосно полуделе

Додека Ким и Кајли ја имаат главната улога меѓу сестрите во создавањето на својот одамна познат бренд, најмалата и најбогата членка на ова семејство се осмелила на чекор што е целосно спротивен на модните правила.

Имено, Кајли ги изненадиле своите обожаватели со фотографија на Инстаграм, на која позира во тесен бел фустан со цел да ја истакне флуоресцентната долна облека.

View this post on Instagram

ice me out💚💍

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Иако многу жени отсекогаш се воделе според тоа дека долната облека не смее ни да ѕирка под облеката, ваквиот чекор на Кајли потполно ги воодушевил.

Одамна е познато дека Кајли има неверојатно влијание врз своите милиони следбеници, па со самото тоа очекуваме дека ова ќе биде уште еден во низата светски модни трендови.

View this post on Instagram

💚🖤

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време