Јелена Карлеуша ѝ се потсмева на блиската „другарка“ поради овој стајлинг (ФОТО)

Јавно ја понижи

Јелена Карлеуша и Маја Беровиќ беа блиски пријателки, сосетки и колешки. Постојано се фалеа јавно, се дружеа и гушкаа, и тоа траеше така се’додека Маја не направи „смртен“ грев кон ЈК и ја ослови нејзината најголема ривалка – Цеца Ражнатовиќ – со која контроверзната дива со години се влечка по судови, со „мајко“.

Оттогаш односите „заладија“, веќе не се блиски, не разменуваат комплименти и не се фалат една со друга. Но изгледа имаат ист вкус за модата, во што се уверија обожавателите на Карлеуша, кои први забележаа дека Маја го избрала истиот стајлинг како и нивната дива, само еден месец подоцна… И побрзаа да ја исмејат, нарекувајќи ја „Јелена Карлеуша од Али експрес“.

Разбирливо, ЈК побрза да направи „репост“ и да допише едно големо „LOL“ (гласно смеење).

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време