Јелена Карлеуша никогаш не изгледа убаво, туку како уметност! (ФОТО)

Дали ви се допаѓа?

Фото: Инстаграм

Јелена Карлеуша многумина ја сметаат за модна икона. Таа важи за јавна личност со сопствен стил на облекување, која многу често ги диктира модните трендови во регионот. А сега имаме можност да ја видиме и како уметничко дело!

Имено, популарната пејачка на снимањето на емисиите од новата сезона на музичкиот натпревар „Гранд ѕвезди“ се појави во креација која потсетува на уметнички слики.

Таа никогаш не изгледаше убаво. Таа изгледаше како уметност. А уметноста не би требало да изгледа убаво. Таа би требало да придонесе да почувствувате нешто“, порача пејачката во опсиот на фотографиите објавени на Инстаграм.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време