Јелена Карлеуша и Лепа Брена носат големи шапки: На која пејачка подобро ѝ прилега?

Дами во тренд

И ова лето продолжува трендот на предимензионирани шапки со широк обод, кои познатите дами гордо ги носеа минатото лето. Се покажа дека се одлични за заштита од штетните сончеви зраци, љубопитните погледи, а претставуваат и шик моден детаљ за совршен изглед на плажа.

Токму затоа и две популарни пејачки на овие простори, поточно Лепа Брена и Јелена Карлеуша ги прошетаа своите огромни шапки…

 

 

View this post on Instagram

 

Montenegro

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Јелена Карлеуша со огромната шапка се фотографираше на глисер во Црна Гора, во периодот на настапите што ги имаше таму минатото лето, а годинава за потребите на фотосесијата за „Стори“ снимена  во дворот на новата куќа.

 

 

View this post on Instagram

 

Chillin’ at home with some birds 🦩🦩

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

И Лепа Брена обожава шапки со широк обод, а тоа го потврдуваат фотографиите што ги објави на Инстаграм, снимени годинава, за време на одморот во Монте Карло.

 

 

View this post on Instagram

 

Nase putovanje🥰💯

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

На која популарна пејачка подобро ѝ прилега овој моден тренд, проценете сами!

Фото: Instagram, ATA Images, Лука Шарац

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време