И Цеца и Јеца во светкав сребрен фустан на новогодишниот настап (ФОТО)

Чиј моден избор повеќе ви се допаѓа?

Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша одржаа спектакуларните новогодишни настапи во двапознати белградски хотела, каде што гостите што новата година ја дочекаа во нивно друштво имаа комплетно визуелно и акустично уживање.

Акустично, бидејќи и двете пејачки се сопственички на голем број хитови, а визуелно затоа што и двете блескаа во новогодишната ноќ… буквално!

Имено, сосема случајно, земајќи предвид дека станува збор за двете најголеми ривалки на музичката сцена, кои со години се среќаваат во судници, избраа сребрени и светкави тоалети – Цеца долг фустан, а Јелена краток костим.

Сами проценете чиј моден избор повеќе ви се допаѓа:

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време