И тоа го видовме: Необично модно издание на Мадона (ФОТО)

„Мадам-X се крие на аеродромот“

Поп-иконата Мадона на аеродромот во Њујорк се прошетала во облечена во тренерки и јакна, во комбинација со сандали од Луј Витон, на главата ставила бурка, а очите ги покрила со очила за сонце. Фотографите ја забележале кога од главата ја тргнала бурката за да помине на пасошката контрола на аеродромот.

Мадам-X се крие на аеродромот“, напиша Роберт Хавиер, кој објави слика на Инстаграм.

Мадона, која често патува во арапските земји и купува разни модни додатоци, многупати рекла дека не е роб на модата и дека се облекува како што е расположена. Американските медиуми, пак, напишаа дека бурката, најверојатно, ја носи поради нејзиното поранешно момче, Брахим Себет, кој е муслиман.

 

Извор: „За забава“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време