Храброст на работ на лудило: Тоа го може само Мадона (ФОТО)

Дали би се осмелиле да се прошетате вака?

Многумина ја нарекуваат „кралица на поп-музиката“. Дефинитивно, тој епитет одлично и’ прилега. Мадона веќе неколку децении и вистински иноватор во музиката. Некои дури ја нарекуваа и „женскиот Мајкл Џексон“…

Како и да е, покрај музиката, таа е добро позната и по својот оригинален стил на облекување. Доста добар дел од нејзините комбинации може да ги носи само таа, а меѓу нив дефинитивно спаѓа и оваа…

„Mix and match“, како што би рекле модните познавачи, и вистински погодок – но само во случајот на Мадона. За многумина од вас, оваа смела комбинација би претставувала вистинска модна утка, нели?!

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време