Го споила неспоивото: Смел моден избор на Салма Хаек (ФОТО)

Велат дека во модата е дозволено сè, сепак постојат непишани правила до кои речиси сите се придржуваат

Салма Хаек е позната љубителка на необични модни креации, а често носи комбинации кои ретко кој би се осмелил да ги облече. Па така беше и на неодамнешната промоција кога се одлучи за живописна комбинација.

Популарната 53-годишна актерка се појави во костум во нежносина боја, со ревери во боја на вишна, кој одлично го вклопи со црвената сатенска кошула.

 

Комбинацијата ја заокружи со ефектни светлосини обувки на платформа.

 

Фото: Guliver/Getty Images, Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време