Џенифер Лопез прогласена за модна икона: Незаборавните изданија кои на латино дивата и ја донесоа ласкавата титула (фото)

Актерката и пејачка Џенифер Лопез е прогласена за модна икона на годината од страна на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA). Официјално, титулата ќе ѝ биде доделена на свечена церемонија во музејот Бруклин во Њујорк.

View this post on Instagram

3.9.19✨♥️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

 

Пред Џенифер, оваа титула ја имале Ријана, Бијонсе, Лејди Гага и Наоми Кембел. Претседателот на жирито, Стивен Колб вели дека никогаш не е лесно да се одлучи кому ќе припадне оваа титула, бидејќи има многу потенцијални кандидати. Тоа што пресудило годинава Џенифер да ја добие титулата е нејзиното постојано присуство во светот на модата, но и смелоста.

„Таа е секогаш забележана каде и да се појави и секогаш за неа се зборува. Тоа ја прави совршен избор“, вели Колб.

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време