3 најгрди модели на обувки што ниедна жена не треба да ги носи!

Потполно непрактични и бесмислени!

За кој сезона се направени чизмите со отворени прсти?

Во секој момент може да прочитате што треба да носите оваа сезона, што е во тренд, што е убаво, што е модерно, но сега ќе го разгледаме она што воопшто не изгледа убаво, иако можеби чини вистинско мало богатство.

Ви ги претставуваме трите најгрди модели на обувки, од кои некои се популарни само затоа што ги потпишуваат креатори познати по четирицифрените цени во долари!

1. Балетанки

View this post on Instagram

[Stitched ballerinas] #눌샵공구템5_소가죽리본플렛 길게 설명하지 않아도 다들 아시는. 네 맞습니다 가성비 가죽리본플렛, 인생구두라고 하죠🌷이번 시즌 트렌드 컬러 리빙코랄이 포인트 컬러로, 그외 연핑크/크림/검정 총4가지 컬러웨이로 진행하게된 베스트 특가템입니다🥿 기존 구매해주셨던 모델에서 달라진 부분 설명드리면, 끝스티치가 이번엔 세로로 들어가구요☝🏻인솔쿠션감이 더 좋아졌어요, 완전 플렛이었던 지난모델에서 1cm 정도 살짝 굽을 올려서 발건강을 한번더 생각한 디자인 개선사항이 있구요! 청자켓, 투톤플렛과 동일한 3/14-3/18 5일 동안만 한정특가공구 진행할께요✨ 정상가 69,000 ✔️특별가 49,000 (택포) 사이즈 225-250 5단위 주문 가능하시고, 정사이즈 딱 좋게 나왔으니 상세 사이즈 상담은 디엠/카톡으로 1:1 도와드릴께요😊 #nulshop #newarrivals #ootd #daily #dailylook #shoes #flats #ballerinas #ribbon #style #눌샵 #데일리룩 #가로수길 #여성복 #여성화 #아웃핏 #리본플렛 #발레리나슈즈 #착화감 #인생템 #인생구두 #코디 #공구 #마켓

A post shared by nulshop (@nulshop) on

Ретки се моделите на балетанки во кои женското стапало изгледа убаво и привлечно. Освен тоа, овој модел на обувки е исклучително рамен, што не е препорачливо, поради здравјето на коските на стапалата, ногата и половината.

Ако не обожавате потпетици, подобро одлучете се за квалитетни оксфордки или удобни мокасини.

Чизми со отворени прсти

Никој не може да одговори за која сезона е наменет овој модел на обувки. Најточниот одговор е, можеби, за ниедна! Преку лето е топло за нив, а во текот на пролетта, есента и зимата е ладно! Слично е и со летните чизми, кои исто така важат за потполно бесмислено и непрактично парче.

За прелазниот период одличен избор се добрите чизмички до глуждови и класичните салонки.

3. Грди патики

Кога Balensijaga го покажаа првиот модел на исклучително гломазни патики кои потсетуваат на ортопедски чевли, блогерките и помалку познатите личности потполно полудеа по нив. Зошто е тоа така, навистина не разбираме.

Исто е и со популарните „чорапи-патики“. Освен тоа, дали некогаш сте виделе вистинска модерна дама, како што се Моника Белучи и Џулија Робертс, да носат вакви обувки?

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време