Кралицата на скандалите го украде Мет Гала шоуто – Модниот перформанс на Лејди Гага за кој сите зборуваат

Позираше на црвениот килим 16 минути

Фото: Jamie McCarthy/Getty Images

Вчеравечер се одржа најзначајниот годишен настан во модната индустрија, Мет гала 2019, во Институтот за костими при Метрополитен музејот во Њујорк. Годинешнава тема на галата беше Camp: Notes of Fashion (Камп: Белешки за модата), што во овој контекст значи театралност, драма, претерување, гротеска, мешање на уметности…

Темата секако беше инспиративна за гостите на розовиот килим да се појават во неконвенционални изданија како нивно видување на истата, а најчесто нивните костими беа со хумористичен ефект.

Покрај Ана Винтур, домаќини на годинешнава гала беа и Лејди Гага, Серена Вилијамс, Хари Стајлс, Алесандро Микеле, a Гага успеа да го украде шоуто и нејзиното позирање на црвениот килим траеше цели 16 минути.

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време