Кејт Мидлтон во сосема поинакво издание – Лежерноста е нејзин нов заштитен знак

Време е за малку опуштеност

ФОТО: AP / Heathcliff O'malley

Кејт Мидлтон конечно излезе од официјалните фустани и костуми и облече нешто полежерно. За една од нејзините први есенски прошетки и посета на Mузејот за природна историја, таа се определи за бордо блуза и маслиново зелени панталони, а изгледот го заокружила со чанта од „Шанел“ и ретро чевли.

Но, бидејќи излегувањето од нејзините вообичаени костуми е голем чекор по себе, сепак, мора да напоменеме дека Кејт изгледа уште послаба. Секако, ова е помалку очигледно кога носи други модели, отколку во текот на летото кога носи фустани изработени од тенки материјали, но сепак целата фигура на војвотката од Кембриџ изгледа исклучително тенка.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време