Во стилот на грчка божица: Најубавиот летен фустан на Џенифер Лопез (ФОТО)

Се согласувате?

Ако на прагот на летото размислувате како би изгледал совршениот лежерен фустан, Џенифер Лопез го има одговорот. Имено, славната актерка и пејачка беше снимена од страна на папарацо-фотографите како оди на вечера со друштвото и семејството.
А за оваа пругода, Џеј Ло избра снежно бел шифонски фустан-кошула со копчиња, дело на модната куќа „Емилио Пучи“ и чини 18.682 долари, кој елегантно го стилизира и ја истакна половината со помош на ремен во форма на дебело јаже.
Лопез оваа летна комбинација ја надополни со сандали со дебела, стабилна потпетица и платформа. И завршен детаљ – мала црвена чантичка.

 

Фото: Grazia.rs
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време