Во последните 3 јавни појавувања Кејт Мидлтон облекла парчиња со дезен: Стилистка ја открива вистинската причина!

Модни експерти откриваат

Познатата стилистката открила што се крие зад малку поинаквиот стил на војвотката од Кембриџ во последно време

Кејт Мидлтон (38) е позната по одбирањето едноставни модни парчиња во силни бои. Но она што е впечатливо во најновите јавни појавувања се различните дезени на облеката.

Меѓу нив е и здолништето со леопардски дезен кој е ризичен за комбинирање, а таа совршено го комбинирала со црна блуза.

View this post on Instagram

🇬🇧 On January 22, 2020, The Duchess of Cambridge had a day of engagements. 🙋🏻‍♀️⁣ ⁣ She attended a baby sensory class at the Ely and Careau Children's Centre in Cardiff as part of her 24-hour tour of the country to launch '5 big questions on the under 5s’ which is a UK-wide survey examining key areas around early years development of children. 👶🏼👧🏼⁣ ⁣ After that, Duchess Kate met prisoners at HMP Send in Woking, Surrey and talked with women she met back in 2015 who have been released and are trying to start new beginnings with their families. 👨‍👩‍👦‍👦🙌🏻⁣ ⁣ Kate’s outfit:⁣ – Massimo Dutti Buttoned Coat in Camel⁣ – Black turtleneck sweater ⁣ – Leopard print skirt by Zara ⁣ – Ralph Lauren boots in black ⁣ – Accessorise drop earrings ⁣ – Customized necklace with gold medallion pendant ⁣ ⁣ — Wishing the Duchess of Cambridge success on her new project! 😘🙏🏻 ⁣ • • • • • (Sorry for the late update.) #KateMiddleton #CatherineMiddleton #DuchessofCambridge #PrinceWilliam #DukeofCambridge #PrinceHarry #dukeofsussex #PrinceCharles #QueenElizabeth #PrincessDiana #PrinceGeorge #PrincessCharlotte #PrinceLouis #PippaMiddleton #BuckinghamPalace #KensingtonPalace #royals #Britishroyals #royalfamily #Britain #Uk #England #cambridges

A post shared by Kate Middleton (@duchesscatherineofbritain) on

Пред тоа, заблескала во фустан со миди-должина, во склоп на своите кралски должности за време на посетата на Бредфорд и Јоркшир.

Исто така, се појавила и во блуза со ефектен дезен во тиркизна и сина боја, покажувајќи како само едно парче може да освежи цел стајлинг составен од класични црни панталони и салонки.

Според експертите, токму ваквиот избор на Кејт Мидлтон е доказ дека ја развила својата самодоверба.

Стилистката Сузи Хаслер открива дека војвотката носи мали дезени бидејќи прилегаат на нејзината градба на телото, но и дека секое од нив и’ стои добро благодарение на нејзината насмевка и самодоверба.

„Кејт е топла личност, па затоа убаво и’ стојат дезените што ги носи. Се чини дека оваа година навистина нашла нов начин за изразување на својата самодоверба“, открила Сузи Хаслер и додала дека војвотката од Кембриџ е вистински мајстор за комбинирање впечатливи дезени со едноставни парчиња облека.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време