Вклучете ги црвените нијанси во својот гардеробер ова лето: Еве како! (ФОТО)

Жива, енергична и страсна боја е токму она што треба да се најде на полицата на вашиот плакар, и тоа од повеќе причини…

Црвената боја гарантира впечатлив изглед дури и кога станува збор за едноставни парчиња облека, го крева доброто расположение и остава впечаток на заводлив гламур.

Коралната боја, пастелно-црвена со портокалов поттон, совршено ги илустрира динамиката и сложеноста на модерното време, инспирирани од природата и екологијата.

crveno 2.jpgОд друга страна, ја обожаваме експресивноста на најинтензивната нијанса на црвената! Дури и ако е во стилски судир со флуоресцентната розова нијанса, највисоката оцена е загарантирана!

crveno 1.jpgНе заборавајте на тоталниот црвен изглед, кој секогаш го „краде шоуто“, а за да го нагласите целиот изглед, додаток во црвена боја е вистинскиот избор.

crveno 3.jpgЗа вас ги избравме најдобрите стилски изданија со црвената боја во главната улога. Ова лето, дозволете да бидете заведени од живописните нијанси на црвената!

 

crveno 4.jpg

crveno 5.jpg

crveno 6.jpg

crveno 7.jpg

Фото: Инстаграм, Профимедија

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време