Веќе не се резервирани само за свечени и вечерни пригоди: Носете светкавци и преку ден

Стајлинг на денот

По 12-месечно чување на најубавата облека за посебни пригоди, одлучивме да го смениме ставот.

Иако парчињата со светкавци порано ги носевме само во свечени пригоди и за време на вечерните излегувања, не можеме да негираме дека инфлуенсерите покажаа дека светакавците можат да бидат лежерни, дрски, отмени…

Затоа одлучивме блузата со светкавци да ја стилизираме со едноставни парчиња и да креираме модерен кежуал-стајлинг.

Со црва светкава блуза предлагаме да комбинирате фармерки со рамен крој, црни сандали и мала и легантна црна чантичка.

 

Дали ви се допаѓа?

View Results

Loading ... Loading ...

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време