Вака се носи бела боја летово: 5 најубави стајлинзи!

Совршена летна нијанса

Кога ќе помислиме на мода и на лето, првата асоцијација дефинитивно е белата боја

Белата боја е како создадена за летните месеци. Освен што одлично ѝ стои на секоја жена, таа му дава доза женственост и романтика на секој стајлинг.

Ова лето особено популарен е монохроматскиот стил, а уште ако е во бела боја, тоа е полн погодок. Сите љубители на модата се луди по оваа боја, а ние ви носиме неколку предлози како можете да ја стилизирате и да создадете модна комбинација без мана.

Вака облечени сигурно нема да поминете незабележано…

Едноставен фустан со ѕвонести ракави

View this post on Instagram

💕 @mmarquise

A post shared by Mrs Lauren A (@the.la.way) on

Белата оди одлично во комбинација со кафени детали

Спортско фустанче со шик шешир

Лежерно и урбано

Заводливо

Три бои што ќе доминираат ова лето: Женствени, префинети и ненападни – ќе ги обожавате!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време