Уште еден доказ дека кралицата Летиција е кралица на стилот (ФОТО)

Што мислите за оваа модна комбинација?

Кралицата Летиција каде и да се појави воодушевува со својот изглед и стил, а така беше и на церемонијата по повод Националниот ден на вооружените сили на Шпанија, на која присуствуваше во друштво на кралот Филипе.

Имено, кралската двојка им оддаде почит на лицата што ги дале животите за Шпанија и проследи кратка парада.

Прекрасната Летиција, која со години важи за модна икона, за овој јавен настан избра нежно розов костум, кој го искомбинира со нешто потемнорозови сандали и чанта.

Фото: Инстаграм

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време