Урбан изглед: Совети за беспрекорен стил од Нина Јусуфи

Модна листа

Погледнете кои се омилените комбинации на Нина за различни пригоди

Модна листа на младата дама со беспрекорен стил – Нина Јусуфи (@majchinadushica).

БЕБЕШКО СИНА ЕЛЕГАНЦИЈА

За посвечена прослава, елегантниот изглед секогаш е модерен. Мојот избор е бебешко сина бунда, со класични панталони во иста боја, комбинирани со мала уникатна чантичка. Предлагам нежна нуд-шминка и едноставна фризура со суптилен сребрен накит.

ЗИМСКИ КОНТРАСТ

Кога станува збор за дневни комбинации за прошетка или кафе, најважно ми е да се чувствувам удобно и притоа да изгледам урбано, па, така, честопати комбинирам добар дуксер, со широки фармерки boyfriend, чизмички и палто во контрастна боја за повпечатлив ефект.

МОЌНО ПАЛТО

Од омилени капути, сезонава го издвојувам моделот military. Поради големите јаки и моќниот изглед, овој капут е доволно ефективен сам по себе, па затоа најчесто го комбинирам со едноставна облека и ракавици.

ВО ЧЕКОР СО НИНА

Чизмичките што мора да ги имате оваа сезона се едноставни црни, со уникатен детаљ: потпетици со змиски дезен. Може да се комбинираат и за вечерен и за дневен изглед!

ШИК ФИНИШ

Модните додатоци се неизоставен дел од секоја модна комбинација за шик изглед. Издвојте се од толпата со црна баретка и очила за сонце со мачешка форма, во комбинација со добар часовник или кожени ракавици.

Подготвила: Марија Лукаревска

ФОТО: Приватна архива

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време