Тренд што никогаш не излегува од мода: Овој фустан е апсолутен моден хит и оваа сезона!

Не излегува од мода!

ФОТО: Pixabay

Со овој модел на фустан никако не можете да погрешите

Малиот црн фустан и вечна и неизбежна класика која има посебно место во плакарот, но кога ќе настапат топлите денови, неговото место го зазема малиот, но бел фустан.

Тропските денови се совршени за посветли и поромантични комбинации.

Токму овој тренд и годинава е актуелен и никако нема да погрешите ако одберете бел фустан. Тој е на врвот на листата на фаворити во текот на летните горештини.

На совршен начин ќе го истакне вашиот исончан тен, ќе оставите впечаток дека не сте се труделе премногу, а пак ќе изгледате занесно и свежо. Мини, миди или макси, во форма на кошула, со тантела или со карнери, вам ви останува да го одберете оној што најмногу ви се допаѓа. Секој модел е прифатлив и во тренд.

Освен тоа, малиот бел фустан лесно се прилагодува на секоја прилика. Искомбинирајте го со балетанки или интересни патики и подготвени сте за трач-партија во омиленото кафуле. Доколку го искомбинирате со високи потпетици и ефектен накит, можете директно да продолжите на вечерно излегување.

ФОТО: Pixabay, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време