Топ 5: Овие бои најубаво им стојат на жените со кафена коса!

Почитувајте го златното правило

Темната коса со богати нијанси и бојата на облеката мора да бидат контрастни

Поради богатите нијанси на косата, на бринетите совршено им стојат речиси сите бои – од пастелни, па се’ до интензивни.

Се’ се врти околу едно златно правило: носете бои што создаваат контраст помеѓу косата и модните парчиња, така што и косата и облеката ќе ви дојдат до израз.

Од интензивно розова, па се’ до пастелно жолта, поради овие неверојатни бои ќе изгледате одлично, а во продолжение ви ги пренесуваме и најдобрите начини како да ги носите топ боите за бринети!

Бела и кремави нијанси

 

Неутралната палета на бои многу добро изгледа на бринетите, бидејќи нивната темна коса доаѓа до израз, а кожата им изгледа поблескаво и посвежо.

Црвена

Ова е тајното оружје што секоја бринети вешто го чува во ракавот. Истото важи и за црвениот кармин.

Темносина

View this post on Instagram

Schiaparelli's the 💣

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo) on

Темносината нијанса е многу подобра варијанта за бринетите од црната, бидејќи многу темните нијанси можат помалку да го освежат целиот изглед поради косата и го прават потполно здодевен.

Розова

View this post on Instagram

Yes or No? ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀ #styleinspo #pinkcoat #fashioninfluencers #streetfashionstyle #streetstylelook #styliste #pinkandsilver #inspofashion #shinyleggings #beautyblog #litoutfit #pinkoutfit #springfashiongoals #inspirationstyle #designerboutique #pinksuit #instamodels #fashionblogger #explore #longlegs #pinkfeed #stylishlook #styledress #fashionslayer #cutestyle #layerdlook #pinksummer #instagoodfashion #fashioninfluencer

A post shared by T U C K Boutique (@tuckbrand) on

Силно розовата боја (покрај црвената) е нијансата што создава најсилен контраст со темната коса. Што потемна нијанса на розово тоа подобро!

Жолта

Жолтата е најдобра од сите нијанси што можете и треба да ги одберете за себе. Контрастот што го прави во однос на темната коса ќе изгледа апсолутно совршено на секоја бринета!

ФОТО: Pixabay, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време