Тајните на францускиот стил од прва рака: Јелена Карлеуша (ФОТО)

За префинета дама со вкус

Јелена Карлеуша повторно им зададе домашна задача на своите колешки, овој пат доближувајќи се до францускиот моден израз.

Фустанот со макси-должина, кој предизвикувачки ѝ „паѓа“ од рамениците и ја истакнува нејзината тенка половина, совршено се вклопил со кадриците во нејзината коса, кои ги краси француска капа.

Земајќи предвид дека поп-пејачката често изненадува со провокативни изданија, овој „класичен изглед“ дефинитивно го „освежи“ нејзиното портфолио на модни избори.

Едноставноста и елеганцијата се главни одлики на францускиот стил. Дамите со стил избираат класични парчиња облека, а едно од основните модни правила на Французинките е да не се претерува со накит и модни додатоци. А ако сакате заводлив шик – пругите се задолжителни!

Како изгледа Јелена Карлеуша во овој несекојдневен стил за неа, погледнете на следната страница….

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време