Стилот на штедливата Кејт Мидлтон: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето!

Полн погодок

Сите сакаат да ја копираат Мидлтон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера ја посетила прекрасната градина на Кралската заедница на хортикултура во англиското село Висли, за да го отвори фестивалот со име „Враќање во природата“.

Дел од градината уредила и таа самата, а на отворањето одржала инспиративен говор.

„Не сум толку вешта во градинарството како многу од вас присутните, но со голема страст ја создадов градината која ќе ги инспирира децата и возрасните да се вратат во природата“, изјавила Кејт.

View this post on Instagram

🚜 Today The Duchess of Cambridge opened the #BacktoNature play garden at @RHSWisley and attended the Back to Nature festival with @The_RHS Ambassador Mary Berry, which celebrates the value of communities to our wellbeing and marks the culmination of the RHS garden project. The Back to Nature play garden was inspired by The Duchess’s designs and includes elements such as the hollow log 🌳 from the #RHSChelsea Flower Show garden, and the wildflower meadow 🌼 and rolling hill ⛰️ showcased at #RHSHampton. New features include two connected treehouses and slides which encourage families and friends to have fun together in a natural environment. The garden was designed by landscape architects Davies White with input from the RHS, and will be a permanent installation at RHS Garden Wisley. Her Royal Highness has spent much of the last eight years meeting charities and organisations who work every day to make our families and communities stronger. The Duchess took the opportunity to invite many of them to the ‘Back to Nature’ Festival to celebrate their contribution to society and to further highlight the importance of those involved in the Early Years sector coming together to support a fundamental change in how society approaches childhood development‌. 🇬🇧 #duchessofcambridge #katemiddleton #Kensington #kensingtonpalace #royal #royalfamily #royalcouple #royalty #britishroyalfamily #britishroyalty #england #hrhtheduchessofcambridge #katemiddleton #catherineelizabethmiddleton #Duchess #Cambridge #London #princewilliam #UK #unitedkingdom #theroyalfamily #herroyalhighness #CatherineMiddleton #TheCambridges #theduchessofcambridge

A post shared by Kate Middleton (@katemiddleton_gallery) on

Војвотката за оваа прилика се облекла токму во склад со локацијата. Носела едноставен памучен фустан со А-крој, цветен дезен и ремен што го нагласил нејзиниот исклучително тенок струк и тенка фигура.

Кога станува збор за обувките, Кејт повторно го испочитувала своето непишано правило. Салонките ги оставила во плакарот, а наместо нив го обула својот омилен модел – беж чевли на платформа, кои ги носи веќе четврто лето.

View this post on Instagram

🚜 Today The Duchess of Cambridge opened the #BacktoNature play garden at @RHSWisley and attended the Back to Nature festival with @The_RHS Ambassador Mary Berry, which celebrates the value of communities to our wellbeing and marks the culmination of the RHS garden project. The Back to Nature play garden was inspired by The Duchess’s designs and includes elements such as the hollow log 🌳 from the #RHSChelsea Flower Show garden, and the wildflower meadow 🌼 and rolling hill ⛰️ showcased at #RHSHampton. New features include two connected treehouses and slides which encourage families and friends to have fun together in a natural environment. The garden was designed by landscape architects Davies White with input from the RHS, and will be a permanent installation at RHS Garden Wisley. Her Royal Highness has spent much of the last eight years meeting charities and organisations who work every day to make our families and communities stronger. The Duchess took the opportunity to invite many of them to the ‘Back to Nature’ Festival to celebrate their contribution to society and to further highlight the importance of those involved in the Early Years sector coming together to support a fundamental change in how society approaches childhood development‌. 🇬🇧 #duchessofcambridge #katemiddleton #Kensington #kensingtonpalace #royal #royalfamily #royalcouple #royalty #britishroyalfamily #britishroyalty #england #hrhtheduchessofcambridge #katemiddleton #catherineelizabethmiddleton #Duchess #Cambridge #London #princewilliam #UK #unitedkingdom #theroyalfamily #herroyalhighness #CatherineMiddleton #TheCambridges #theduchessofcambridge

A post shared by Kate Middleton (@katemiddleton_gallery) on

Првпат во јавност ги носела на кралската турнеја во Индија, во април 2016 година.

И покрај неодобрувањето на кралицата Елизабета, која инсистира членките на кралското семејство да носат исклучително елегантни модели на обувки, војвотката по којзнае кој пат ја одбрала удобноста и заедно со децата поминала еден прекрасен ден во градината полна со раскошни цвеќиња.

View this post on Instagram

🚜 Today The Duchess of Cambridge opened the #BacktoNature play garden at @RHSWisley and attended the Back to Nature festival with @The_RHS Ambassador Mary Berry, which celebrates the value of communities to our wellbeing and marks the culmination of the RHS garden project. The Back to Nature play garden was inspired by The Duchess’s designs and includes elements such as the hollow log 🌳 from the #RHSChelsea Flower Show garden, and the wildflower meadow 🌼 and rolling hill ⛰️ showcased at #RHSHampton. New features include two connected treehouses and slides which encourage families and friends to have fun together in a natural environment. The garden was designed by landscape architects Davies White with input from the RHS, and will be a permanent installation at RHS Garden Wisley. Her Royal Highness has spent much of the last eight years meeting charities and organisations who work every day to make our families and communities stronger. The Duchess took the opportunity to invite many of them to the ‘Back to Nature’ Festival to celebrate their contribution to society and to further highlight the importance of those involved in the Early Years sector coming together to support a fundamental change in how society approaches childhood development‌. 🇬🇧 #duchessofcambridge #katemiddleton #Kensington #kensingtonpalace #royal #royalfamily #royalcouple #royalty #britishroyalfamily #britishroyalty #england #hrhtheduchessofcambridge #katemiddleton #catherineelizabethmiddleton #Duchess #Cambridge #London #princewilliam #UK #unitedkingdom #theroyalfamily #herroyalhighness #CatherineMiddleton #TheCambridges #theduchessofcambridge

A post shared by Kate Middleton (@katemiddleton_gallery) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време