Стајлинг на денот: Бел плетен џемпер (ФОТО)

Дали ви се допаѓа?

Сезоната на трикотажа е во полн ек, а белиот плетен горен дел одлично ќе се вклопи со сите тонови на кожа и ќе ѝ даде луксузна нота на нашата зимска облека.

Иако отсекогаш сме вљубени во тотален бел зимски аутфит, модните стручњаци често советуваат да ги комбинираме белите нијанси со другите неуѕрални тонови или со пптемната облека, а токму тоа го направивме за вас избирајќи ја оваа комбинација!

Избравме панталони со висок струк и широко сако во сива боја со бел џемпер. Стајлингот го комплетиравме со бела чанта што се носи околу половината и со бели кожени салонки.

Дали ви се допаѓа?

View Results

Loading ... Loading ...

Фото: Grazia.rs

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време