Совршена силуета: Кралицата Летиција во плисирано омбре-здолниште (ФOТО)

Секогаш беспрекорна

Кралицата Летиција е добар пример за грациозен и софистициран стил. А едно од нејзините најнови појавувања е очигледна потврда за тоа.

Имено, сопругата на Филип IV избра црна и тесна плетена блуза од фина ткаенина и плисирано здолниште со омбре-ефект, кое суптилно преминува од црна во бледо-розова нијанса. Нејзиното височество својот стајлинг го стилизира со антилопски чизми со висока потпетица и со минималистичко чантиче, кое стана завршниот акорд на елегантниот изглед.

Фото: „Грација.рс“

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време