Шарлиз Терон блесна во фустан на „Диор“: Го шиеле 1.200 часа!

Креација која ќе ве остави без здив

Пред неколку дена Шарлиз Терон присуствуваше на хуманитарниот настан „Africa Outreach Project Fundraiser“, а за таа прилика облекла фустан кој привлече големо внимание.

 

 

Глумицата се појави во мини-фустан со златна боја, кој сите ги остави без збор.

Терон се определила за фустан без прерамки, а ако се загледате малку повнимателно, ќе сфатите дека пред вас е вистинско мало ремек-дело.

Фустанот на Терон е украсен со бројни детали, односно рачно шиен вез од материјал сличен на кожа со златна боја. Фустанот го шиеле дури 1.200 часа, што не е реткост кога станува збор за тоалетите со потпис на модната куќа „Диор“.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време